فرش نگین گلستان کاشان شب ها برای کودکان لالایی می خواند

این فرش نگین گلستان کاشان بر روی دستگاه بافندگی کاملاً مشابه پارچه بافته شده تولید می شود. شمع می تواند مخمل خواب دار یا بربر باشد. فرش مخملی پرز بریده و فرش بربر پرز حلقه ای است. سبک های جدیدی از فرش با ترکیب دو سبک به نام فرش برش و حلقه وجود دارد.

معمولاً نخ‌های رنگی زیادی استفاده می‌شود و این فرآیند می‌تواند نقش‌های پیچیده‌ای را از طرح‌های از پیش تعیین‌شده تولید کند. اگرچه برخی محدودیت‌ها در مورد روش‌های بافت خاص با توجه به دقت نقش در فرش اعمال می‌شود .

این فرش‌ها به دلیل سرعت نسبتا پایین فرآیند تولید معمولاً گران‌ترین هستند. اینها در ترکیه، ایران، هند، پاکستان و عربستان بسیار معروف هستند. فرش های نمدی سوزنی از نظر فناوری پیشرفته تر هستند.

این فرش ها از درهم آمیختن و نمد کردن الیاف مصنوعی منفرد با استفاده از سوزن های خاردار و چنگال دار تولید می شوند و فرشی بسیار بادوام را تشکیل می دهند. این فرش‌ها معمولاً در مکان‌های تجاری که ترافیک مکرر وجود دارد، مانند هتل‌ها و رستوران‌ها یافت می‌شوند.

قالیچه ای سنتی که روی بافندگی فرش بافته می شود. در یک فرش پرز گره‌دار به طور رسمی، یک فرش  پرز حلقه برش پود تکمیلی ، تارهای پود ساختاری با یک پود تکمیلی که در زوایای قائم به سطح بافت بالا می‌رود، متناوب می‌شوند.

این پود تکمیلی به وسیله یکی از سه نوع گره، مانند فرش شگ که در دهه 1970 رایج بود، به تار متصل می شود تا پرز یا چرت فرش را تشکیل دهد. گره زدن با دست بیشتر در قالی ها و فرش های شرقی رایج است.

فرش های کاشمر نیز دستباف هستند. فرش پرز مانند فرش های تخت را می توان روی ماشین بافندگی بافته کرد. در تولید فرش های اروپایی و شرقی از بافندگی های عمودی و افقی استفاده شده است.

تارهای تار قبل از شروع بافت روی قاب بافندگی نصب می شوند. ممکن است تعدادی بافنده با هم روی یک فرش کار کنند. یک ردیف گره تکمیل و بریده می شود. گره ها با (معمولاً یک تا چهار) ردیف پود محکم می شوند. تار فرش معمولاً نخی و پود آن جوت است.